519 164 82
Virtuaalreaalsus on kuumim trend tehnoloogiasektoris, mis on meie elusid totaalselt muutmas. Virtuaalreaalsus ei kujuta endast vaid meelelahutust vaid on uus suund, mis muudab meie tulevikku palju rohkem, kui arvatagi oskad.
Kui 2010. aasta alguses olid suurfirmad tehisreaalsuse suhtes veel skeptilised, siis peale 2014. aastat, kui Facebook ostis Oculuse2 miljardi dollari eest, oli kõik selge – tehnoloogiahiiud ei jäta midagi juhuse hooleks.
Siin on meie arvates TOP 3 kõige seksikamat ettevõtet, kellesse investeerida.
Tähelepanu! Tegemist ei ole investeerimisnõuga. Enne investeerimist tee põhjalik eeltöö!
Maailma suurim sotsiaalmeediaplatvorm on agressiivselt virtuaalreaalsusesse investeerimas.Facebook, tuntud kui meelas ülesostja, kasvatab oma äriimpeeriumit veelgi, luues parnerlust parimate edu saavutanud ettevõtetega.
2015. aastal sõlmisid Samsung ja Oculus koostöölepingu, mille kohaselt arendab Samsung Gear VR prille just Oculus. Eelmise aasta lõpus avaldas Oculus uue prillipaari Oculus GO, mis ei vaja enam võimsa videokaardi ja protsessoriga kobakat arvutit, vaid töötab omal jõul.
“There’s always a richer, more immersive medium to experience the world, and after video, the next logical step is fully immersive virtual reality.” – Mark Zuckerberg, Facebook CEO
Sony on üks maailma juhtivatest elektroonikaseadmete valmistajatest, tuntud ka kui mängumaailma teerajaja. Sony loodud mängukonsool Playstation on meelt lahutanud juba aastakümneid ning trend ei paista jahtuvat, vastupidi – Playstation 4 saatis suur edu ja juba järgmine Playstation on tulemas avalikuse ette 2020. aasta lõpus, mil juttude järgi on oodata midagi revolutsioonilist!
Playstation VR on Sony esimene suurem hüpe virtuaalreaalsusesse. Seade nägi esimest korda ilmavalgust 2016. aasta oktoobris ning nüüdseks on seda müüdud rohkem kui 2 miljonit eksemplari, mis teeb silmad ette nii Oculusele kui ka HTC-le. Lisaks tehnikale on Sony müünud enam kui 12 miljonit VR mängu litsentsi.
Kui eelnevad firmad toodavad reaalselt VR riist- ja tarkvara, siis Cappasity on täiesti eraldiseisev idee ja ettevõte. Samuti on erinevus selles, et Cappasity aktsiad ei ole börsil kaubeldavad ning ettevõtet võib nimeta pigem idufirmaks. Sellele vaatamata on võimalik Cappasity´sse investeerida, ostes firma loodud krüptovaluutat CAPP.
Ukraina päritolu ettevõte Cappasity on loomas platvormi, mis ühendab arendajad, fotograafid ja kaupmehed. Firma tahab viia internetikaubanduse täiesti uuele tasemele ning teeb juba praegu koostööd mitmete tuntud ettevõtetega, nagu Claris Virot, Unity ja NVIDIA.
Pane Avari Facebooki lehele meeldib, et olla kursis värskeimate virtuaalreaalsuse uudistega.