5 VR app´i, mis teevad sinust intelligentsema inimese

Avar 2018

Virtuaalreaalsus on kasvav trend ning muudab meie elu kardinaalselt. Esimesed sammud on juba astutud.

VR rakendused pole ainult meelelahutuseks. On ka teine külg ning see on hariduslik. Paljud tehnoloogia arendajad ning ülikoolid on tegemas koostööd, et muuta haridussüsteemi kaasahaaravamaks ning praktilisemaks.

Noppisime välja mõned põnevamad virtuaalreaalsus rakendused, mida igal VR prillipaari omanikul võimalik osta ja alla laadida.

1. Anatomyou VR

See rakendus viib sind virtuaalsele rännakule inimese sisemusse. Äpp lubab inimest vaadelda nii seest kui ka väljast. Vaata ja liigu ringi inimese suus, ninas, veresoontes, soolestikus ja mujalgi.

Virtuaalreaalsuse rakendused

Anatomyou äppi kasutavad mitmed gümnaasiumid ning tippülikoolid. Kuivast teooriast on saamas praktika.

Rakendus on tasuta allalaaditav App stores ja Google Play´s.

Virtuaalreaalsuse rakendused

2. Discovery VR

Discovery Channel on olnud läbi televisiooni ajaloo kõige kvaliteetsem sisutootja. Lõpuks on võimalus Discoveryt vaadata ka läbi VR prillide ja seda kõike 360 kraadi.

Külasta kohti, millest oled unistanud. Valik on väga suur, alustades Põhja-Jäämerest ja lõpetades suurlinnadega nagu Melbourne või Tokyo.

Virtuaalreaalsuse rakendused

Kui Melbourne või Tokyo külastamine kõlab sinu jaoks liiga igavalt, siis võid proovida ka sukeldumist haidega või lendamist üle hõõguva vulkaani.

3. Thinglink VR

Thinglink kursused on mõeldud peamiselt algkooli lastele ning hõlmab endas teemasid nagu kunst, keeled ja teadus. Tänu Thinglinki kursustele tekib lastele parem ettekujutus erinevatest looduskeskkondadest ja nende eripäradest.

VR rakendused

4. KingTut VR

Vähesed meist on külastanud Egiptuse varakambreid või püramiidi sisekäike. KingTut rakendus toob ajaloo sulle koju kätte ning lubab külastada kohti, kuhu siiamaani lubatud ainult väljavalitud teadlased.

Parimad virtuaalreaalsuse rakendused ja APid

Kõigile huvilistele on äpp tasuta saadaval App Stores ja
Google Play´s.

5. VirtualSpeech

Avalik esinemine on väga vajalik oskus, kuid samuti tegevus, mida paljud meist kardavad. Kõik teavad, et harjutamine teeb meistriks. Nii on ka esinemisega.

Kasulikud VR rakendused

Paned virtuaalreaalsusprillid pähe ning oledki suurel laval või koosolekul. Määra esinemiseks ettenähtud aeg ning harjuta koos publikuga.

Pane Avar virtuaaltuurid FB lehele meeldib, et olla kursis värskemate virtuaalreaalsusuudistega.

Madis Kirsman

Tegevjuht
+372 555 94 125
madis@avar.ee

Noored mehed tahavad maailma muuta

Pärast gümnaasiumi lõpetamist otsustasid kaks turundustaustaga noormeest, et asuvad oma pikalt praetud ideed lõpuks ellu viima. Nii võtsid Johannes ja Madis laenu ning tellisid USA-st start-up ettevõtte Matterport’i käest kaamera, mida kasutavad virtuaaltuuride tegemiseks veel tänagi. Eesmärk oli algusest peale olla ja tegutseda oma teenusega seal, kus saab pakkuda maksimaalselt väärtust, luues sisu virtuaalreaalsusesse.

Loe meie lugu

Kõik algas Steve Jobs’ist

Apple’i asutaja on öelnud: “Jalgratas tegi inimesest maailma kõige efektiivsema olendi ning personaalne arvuti on nagu jalgratas meie mõistusele!”
Nii soovib ka AVAR –  Ambitious Virtual and Augmented Reality pühenduda sellele, et uued kasutusse võetud tehnoloogiad virtuaal- ja liitreaalsus, oleksid inimesele tööriistadeks ning neisse toodetaks sisu, mis on inimesele päriselt kasulik, hariduslik, õpetlik või toimib tööriistana, mis muudab inimese elu efektiivsemaks, paremaks ja hoiab nende aega kokku.

Alustasime kinnisvarast

Vestlesime üle saja erineva maakleriga ning pidasime läbirääkimisi mitmete kinnisvaraettevõtetega. Esialgu oli küll raske, aga peagi saime mõned diilid ja kokkulepped lukku. Tänaseks oleme teinud sadu virtuaaltuure erinevatest objektidest üle Eesti. Peagi saime aru, et meid vajatakse ka mujal ning mõni aeg hiljem olime teinud tuuri kliinikust, puhkekeskusest, poest, hotellist, muuseumist, tehasest, mõisast ja koguni tervest Viljandi linnast!

Palju vigu ja raske töö on toonud teadmised

Oma ligi nelja aastase teekonnaga digimaailma avarustes oleme teinud tuhandeid vigu ning alla andmata oleme alati edasi sammunud, ka siis kui sajatunnised töönädalad ei toonud ühtki senti tulu. Oleme saanud aru, et elu toimib üldiselt 80:20 printsiibi järgi ja vaid 20% meie tegevustest on need, mis toovad saadud tulemuse, ehk 80% tulu. Oma teadmiste ja oskustega oleme nüüdseks aidanud kümnetel ettevõtetel digimaailmas silma paista ja klientidele atraktiivsemad olla.

Avar Agentuuri filosoofia

Kiirelt muutuvas maailmas ei võidagi enam eelkõige see inimene, kes muutustega kaasas käib. Tema lihtsalt püsib pinnal. Võidab aga see, kes muutustest veel sammu võrra eespool suudab käia.

Avar Agentuur OÜ tegevust on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest 360-kraadi VR videoproduktsiooni teenuse arendamiseks.