7 NIPPI PARIMATE SPETSIALISTIDE TÖÖLE MEELITAMISEKSaugust 14th, 2018

Oled ju nõus, et tööturuga on praegu tõeliselt jamad lood. Häid spetsialiste juba ripakile ei jäeta, veelgi enam – käib nende kõva ülesostmine.
Kõik teavad kuidas palka tõsta, kontori külmkappi jogurteid panna ja lisapuhkusepäevi anda, aga kas sellest piisab? Loe meie nõuandeid, mis aitavad sul parimaid spetsialiste enda juurde meelitada ning mis veelgi tähtsam, enda juures hoida.

Korralda aktsioone, pääse meediasse, pane hullu, kui vaja on.

Kas mäletad, kuidas Transferwise’i asutajad end Londoni tänavatel pesuväele võtsid ja sellega üüüüratu hulga meediatähelepanu said? Okei, sina ei pea end päris paljaks koorima, aga kas sa panid tähele neid särasilmseid inimesi? Kes ei tahaks sellises kollektiivis töötada! Pange pead kokku ja mõelge midagi ägedat välja!

Hoolitse selle eest, et su töötaja oleks õnnelik

Kõige mõjuvam ettevõte visiitkaart on tema töötaja. Tema on organisatsiooni nägu. Paljuski on sinu teha, kas su visiitkaart on rõõmus, mitte nii väga rõõmus või noh… klatšib sind ja su kuradima ettevõtet kõigile, kes kuulata viitsivad.
Sa tead ju küll, mida teha, et töötaja nägu naerul oleks, eks ole? Käi oma tiimiga kinos, looduses, bowlingus… Näita, et hoolid! Tee tööd selle nimel, et su meeskond oleks ühtne ja kõik tunneksid end tahetute ja vajalikena. Tutvusta oma meeskonda sotsiaalmeedias ja tunnusta neid muul viisil avalikult.

Kirjuta „kastist välja” töökuulutus

Tööportaalides igavaid kuulutui avaldades ei löö sa konkurendilt talente üle. Kuulutus peab olema eriline, et keegi seda üldse märkaks ja huvitav, et keegi sinu juurde tööle tulla tahaks. Kas oled näinud Politsei- ja Piirivalveameti töökuulutust, kus polnud ei igavat ametikirjeldust ega nõutud iseloomuomadusi? Ei ole? Näe, selline. Tee midagi erilist ja me garanteerime, et seda märgatakse.

Üllata oma inimesi

Helista oma personalijuhile ja teata, et teda ootab homme mõnus spaa. Usu meid, see väike investeering on pagana mõjuvõimas ja sellest saadud positiivsus kandub otsejoones edasi. Kui juht on pinges, on ka töötajad pinges.
Üllata oma meeskonda nii, et kõik tahavad hommikuti tööle tulla, sest mine tea, mida lahedat jälle ette võetakse.

Ole läbipaistev!

Mmmm, oota, Vinski, me ei soovitanud sul nähtamatuks hakata. Sul on äge töökeskkond? Näita seda maailmale! Tee videoid, fotosid, mis iganes. Ära peida oma aaret. Sul on ju selline olemas, teame küll! Pasunda sellest kogu maailmale ja kujunda endale ägeda töökoha maine.

Arusaadavalt pole see alati võimalik. Kui nii, siis tee hästi lihtsaks päringu saatmine või helistamise võimalus. Sa tahad ju müüa, eks ole?

Anna oma töötajatele vabadus ise probleeme lahendada

Google kutsub üles oma insenere 20% tööajast kõrvalprojektidega tegelema, milleks nad otsest tööülesannet pole saanud, aga mis nende silmis toob Google’ile kõige rohkem kasu. See aitab kaasa inseneride loovusele ja julgustab neid olema innovaatilisema mõttelaadiga. Tänu Google 20% mõttele on meil täna Gmail! 
Anna oma töötajatele vabadus probleeme leida ja loovalt lahendada ja vaata, mis juhtuma hakkab!

Korralda võistlus ja lahtiste uste päev

Kas sul on tootmisettevõtte, mis ekspordib ja on igatepidi vinge? Korralda võistlus ja aja nii palju meediat kohale kui saad. Olgu see siis metalliettevõttes keevitamisvõistlus või mööblitootja juures kappide kokkupanemise võistlus. Ära unusta üritusele reklaami teha ning ahvatlev auhind välja panna. Sellega tood sa talendid enda juurde, näitad neile oma töökeskkonda ning mis kõige tähtsam, kujundad ettevõte mainet.