7 viisi kuidas virtuaalreaalsus maailma muudab

Avar 2018

Ka kõige sügavamas metsas elav inimene on täheldanud, et maailm kus me elame, muutub meeletu kiirusega.

Saab seda pidada heaks või halvaks uudiseks, ei tea meist keegi, aga üks on selge – tehnoloogia on juba aastaid arenenud eksponentsiaalselt ning see toob endaga kaasa üha uusi leiutisi ja arenguid, mille taolisi varem pole nähtud.

Virtuaalreaalsus on üks nendest suundadest, mis kogub tähelepanu ja saavutab hüppelisi arenguid mitte enam iga aasta, vaid iga päev.

1. Filmide vaatamine

Juba aastaid on särasilmselt kõneletud filmidest, kuhu inimene saab ise sisse astuda, enda ümber ringi vaadata ja olukordi läbi elada.

kuidas mõjutab virtuaalreaalsus meie maailma

Kujuta ette võimalust teha Leonardo DiCaprioga koos Wallstreetil äri, kõndida ringi dokumentaalfilmis vihmametsadest või teha Vin Diesel’ile võidusõidus pähe – kogedes liikumist, päikesekiirgust, lõhnasid ja isegi puudutusi!

Mõni võib arvata, et see on uskumatu plära, aga me ei ole sellisest tulevikust üldse mitte nii kaugel…

2. Mängimine

Mäletad, kuidas alles hiljuti tundsid rõõmu uuest Playstationi või Xboxi versioonist? Varsti ootame kõik uut paari virtuaalreaalsusprille, sest see on uus trend mängurite maailmas. Miks näppida arvutihiirt või kontrollerit, kui nüüd on võimalus ise mängus sees olla ja zombie’dele äsada?

3. Reisimine ja kohtade külastamine

Turismireisid on peagi võimalik korraldada otse diivanilt – pista aga virtuaalreaalsusprillid pähe ja leia end mõnd rahvusmuuseumit külastamas või hoopiski uut kodu valimas. Virtuaalreaalsus annab ka võimaluse külastada raskesti ligipääsetavaid kohti, nagu naftaplatvormid, vulkaanid, vihmametsad ja kaevandused. Viimased võivad väga kasulikuks osutuda haridussüsteemis.

Pärnu Muuseumi virtuaaltuur

(kõnni ringi, nagu oleksid ise kohal)

4. Meditsiin

Juba praegu on meditsiinitudengitele loodud võimalused teha praktilisi harjutusi virtuaalreaalsuses, vältimaks võimalikke vigu patsientide peal.
Testimisel on ka uut tüüpi robot-kirurgid, keda juhitakse kaugteel virtuaalreaalsusprillide ja spetsiaalsete kontrollerite kaudu.

Kuidas virtuaalreaalsus muudab meie maailma?

5. Parem elukvaliteet

Maailmas on palju inimesi, kes erinevatel põhjustel ei saa elada täisväärtuslikku ja kvaliteetset elu, mis on täis elamusi, seiklusi ja avastamist.
Virtuaalreaalsus on võimalus liikumispuuetega inimestel jõuda kuhu iganes nad soovivad. Samuti kasutatakse virtuaalreaalsust juba praegu vaimsete häiretega inimeste raviks, et tuua nende ellu positiivsust ja veidi rõõmu. See on suurepärane!

Kuidas virtuaalreaalsus muudab meie maailma?

6. Kommunikatsioon

Kujuta ette võimalust jagada oma kujutlusvõimet!
Joonista või modelleeri oma ettekujutus vaid minutitega teistele ette näitamiseks. Kommunikatsioon omandab uue tähenduse.
Tulevikus võid leida end Facebooki sirvimas mitte arvuti ees silmi kissitades, vaid virtuaalreaalses keskkonnas ringi kõndides ja sõpradele lehvitades.
Plaan sõpradega välja minna? Enam pole vaja riiete pärast muretseda või liigselt raha kulutada. Pistke aga kõik omas kodus prillid pähe ja asuge koos õelaid mängukaraktereid nottima.

Kuidas virtuaalreaalsus muudab meie maailma?

7. Shoppamine

Usu või ära usu, aga esimesed täisväärtuslikud poed virtuaalreaalsuses on juba olemas. Sul on käekotti, uut autot või hoopis pesumasinat vaja? Pole probleemi – virtuaalreaalsuses shoppamine on lihtne ja nõuab minimaalselt aega.

Madis Kirsman

digistrateeg
+372 555 94 125
madis@avar.ee

Noored mehed tahavad maailma muuta

Pärast gümnaasiumi lõpetamist otsustasid kaks turundustaustaga noormeest, et asuvad oma pikalt praetud ideed lõpuks ellu viima. Nii võtsid Johannes ja Madis laenu ning tellisid USA-st start-up ettevõtte Matterport’i käest kaamera, mida kasutavad virtuaaltuuride tegemiseks veel tänagi. Eesmärk oli algusest peale olla ja tegutseda oma teenusega seal, kus saab pakkuda maksimaalselt väärtust.

Loe meie lugu

Kõik algas Steve Jobs’ist

Apple’i asutaja on öelnud: “Jalgratas tegi inimesest maailma kõige efektiivsema olendi ning personaalne arvuti on nagu jalgratas meie mõistusele!”
Nii soovib ka AVAR –  Ambitious Virtual and Augmented Reality pühenduda sellele, et uued kasutusse võetud tehnoloogiad virtuaal- ja liitreaalsus, oleksid inimesele tööriistadeks ning neisse toodetaks sisu, mis on inimesele päriselt kasulik, hariduslik, õpetlik või toimib tööriistana, mis muudab inimese elu efektiivsemaks, paremaks ja hoiab nende aega kokku.

Kinnisvaraturg vedas alt

8 kuud proovisime luua sidet kinnisvaraturuga. Vestlesime üle saja erineva maakleriga ning pidasime läbirääkimisi mitmete kinnisvaraettevõtetega. Tulemused ei olnud meie jaoks rahuldavad ning me ei tundnud, et loome reaalset väärtust. Maaklerid tundusid ilma meieta hästi hakkama saavat ning suure tõenäosusega läks kinnisvaraturul ilma meietagi sel ajal päris hästi. Saime aru, et meie ideaalne klient asub mujal ning peagi tegime oma esimese lahenduse tööstusettevõttele.

Palju vigu ja raske töö on toonud teadmised

Oma ligi nelja aastase teekonnaga digimaailma avarustes oleme teinud tuhandeid vigu ning alla andmata oleme alati edasi sammunud, ka siis kui sajatunnised töönädalad ei toonud ühtki senti tulu. Oleme saanud aru, et elu toimib üldiselt 80:20 printsiibi järgi ja vaid 20% meie tegevustest on need, mis toovad saadud tulemuse, ehk 80% tulu. Oma teadmiste ja oskustega oleme nüüdseks aidanud kümnetel ettevõtetel digimaailmas silma paista ja klientidele atraktiivsemad olla.

Avar Agentuuri filosoofia

Kiirelt muutuvas maailmas ei võidagi enam eelkõige see inimene, kes muutustega kaasas käib. Tema lihtsalt püsib pinnal. Võidab aga see, kes muutustest veel sammu võrra eespool suudab käia.

Pin It on Pinterest

Share This