fbpx

7 viisi kuidas virtuaalreaalsus maailma muudab

Avar 2018

Ka kõige sügavamas metsas elav inimene on täheldanud, et maailm kus me elame, muutub meeletu kiirusega.

Saab seda pidada heaks või halvaks uudiseks, ei tea meist keegi, aga üks on selge – tehnoloogia on juba aastaid arenenud eksponentsiaalselt ning see toob endaga kaasa üha uusi leiutisi ja arenguid, mille taolisi varem pole nähtud.

Virtuaalreaalsus on üks nendest suundadest, mis kogub tähelepanu ja saavutab hüppelisi arenguid mitte enam iga aasta, vaid iga päev.

1. Filmide vaatamine

Juba aastaid on särasilmselt kõneletud filmidest, kuhu inimene saab ise sisse astuda, enda ümber ringi vaadata ja olukordi läbi elada.

kuidas mõjutab virtuaalreaalsus meie maailma

Kujuta ette võimalust teha Leonardo DiCaprioga koos Wallstreetil äri, kõndida ringi dokumentaalfilmis vihmametsadest või teha Vin Diesel’ile võidusõidus pähe – kogedes liikumist, päikesekiirgust, lõhnasid ja isegi puudutusi!

Mõni võib arvata, et see on uskumatu plära, aga me ei ole sellisest tulevikust üldse mitte nii kaugel…

2. Mängimine

Mäletad, kuidas alles hiljuti tundsid rõõmu uuest Playstationi või Xboxi versioonist? Varsti ootame kõik uut paari virtuaalreaalsusprille, sest see on uus trend mängurite maailmas. Miks näppida arvutihiirt või kontrollerit, kui nüüd on võimalus ise mängus sees olla ja zombie’dele äsada?

3. Reisimine ja kohtade külastamine

Turismireisid on peagi võimalik korraldada otse diivanilt – pista aga virtuaalreaalsusprillid pähe ja leia end mõnd rahvusmuuseumit külastamas või hoopiski uut kodu valimas. Virtuaalreaalsus annab ka võimaluse külastada raskesti ligipääsetavaid kohti, nagu naftaplatvormid, vulkaanid, vihmametsad ja kaevandused. Viimased võivad väga kasulikuks osutuda haridussüsteemis.

Pärnu Muuseumi virtuaaltuur

(kõnni ringi, nagu oleksid ise kohal)

4. Meditsiin

Juba praegu on meditsiinitudengitele loodud võimalused teha praktilisi harjutusi virtuaalreaalsuses, vältimaks võimalikke vigu patsientide peal.
Testimisel on ka uut tüüpi robot-kirurgid, keda juhitakse kaugteel virtuaalreaalsusprillide ja spetsiaalsete kontrollerite kaudu.

Kuidas virtuaalreaalsus muudab meie maailma?

5. Parem elukvaliteet

Maailmas on palju inimesi, kes erinevatel põhjustel ei saa elada täisväärtuslikku ja kvaliteetset elu, mis on täis elamusi, seiklusi ja avastamist.
Virtuaalreaalsus on võimalus liikumispuuetega inimestel jõuda kuhu iganes nad soovivad. Samuti kasutatakse virtuaalreaalsust juba praegu vaimsete häiretega inimeste raviks, et tuua nende ellu positiivsust ja veidi rõõmu. See on suurepärane!

Kuidas virtuaalreaalsus muudab meie maailma?

6. Kommunikatsioon

Kujuta ette võimalust jagada oma kujutlusvõimet!
Joonista või modelleeri oma ettekujutus vaid minutitega teistele ette näitamiseks. Kommunikatsioon omandab uue tähenduse.
Tulevikus võid leida end Facebooki sirvimas mitte arvuti ees silmi kissitades, vaid virtuaalreaalses keskkonnas ringi kõndides ja sõpradele lehvitades.
Plaan sõpradega välja minna? Enam pole vaja riiete pärast muretseda või liigselt raha kulutada. Pistke aga kõik omas kodus prillid pähe ja asuge koos õelaid mängukaraktereid nottima.

Kuidas virtuaalreaalsus muudab meie maailma?

7. Shoppamine

Usu või ära usu, aga esimesed täisväärtuslikud poed virtuaalreaalsuses on juba olemas. Sul on käekotti, uut autot või hoopis pesumasinat vaja? Pole probleemi – virtuaalreaalsuses shoppamine on lihtne ja nõuab minimaalselt aega.

Madis Kirsman

Tegevjuht
+372 555 94 125
madis@avar.ee

Meist

Apple’i asutaja Steve Jobs on öelnud: “Jalgratas tegi inimesest maailma kõige efektiivsemalt liikuva elusolendi ning personaalne arvuti on nagu jalgratas meie mõistusele!” Nii soovib ka AVAR pühenduda sellele, et uued kasutusse võetud tehnoloogiad virtuaal- ja liitreaalsus, oleksid inimesele tööriistadeks ning muudaks meie elu efektiivsemaks.

AVAR'i filosoofia

Kiirelt muutuvas maailmas püsib pinnal see, kes muutustega kaasas käib. Võidab aga see, kes muutustest sammu võrra eespool käib. 

Avar Agentuur OÜ tegevust on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest 360-kraadi VR videoproduktsiooni teenuse arendamiseks.