Kuidas leidsime Virtuaaltuuri abil mitmetele VMT Tehased AS probleemidele lahendusedaugust 14th, 2018

VMT Tehased AS on küpses eas, 25 aastase kogemusega teraskonstruktsioonide projekteerimise, disainimise ja tootmisega tegelev ettevõte, kes tegutseb peamiselt Viljandimaal ning ekspordib nii Soome, Rootsi kui ka Norra.
Meie poole pöördus värskelt tehase tegevjuhiks määratud, ambitsioonikas ja innovatsioonile avatud Rainer Kütt mõningate probleemidega, milleks olid:

PARTNERITE USALDUST ON KEERULINE VÕITA

“Potentsiaalsed kliendid ja partnerid küsisid pidevalt meie tehase erinevate osakondade, võimekuse või tehnika kohta ning küsimustele vastamine nõudis aega ja vähendas meie produktiivsust. Tahtsime keskenduda olulisele, seega hakkasime otsima lahendust, mille saame lisada koduleheküljele või saata kliendile, et ta saaks meist selge ülevaate.

Tihti arvati, et oleme lihtsalt põlvel nokitsejad, kuna klient ei saanud veebis korralikku ülevaadet. Esimene mõte oli teha promovideo, aga selline on ju igal teisel juba olemas.
Samuti tahtsime välispartneritega suhestumisel eristuda ja meelde jääda.
AVAR 360-kraadi interaktiivsest tutvustusest sai suurepärane lahendus meie probleemidele.”

VAJAME TÖÖRIISTA MUUDATUSTE PLANEERIMISEKS

“Kui meie tehasel on 4 erinevat osakonda ning koosolekul on vaja masinate paiknemist ja inimeste töövoogu planeerida, siis on äärmiselt tüütu seletada inimestele käte ja jalgade abil, kuidas miskit võiks ümber paigutada.
Nägime Avari lahenduses enda jaoks võimalust koosolekul projektoriga kogu tehas suurele ekraanile kuvada ja seal muudatusi mugavalt planeerida, erinevate osakondade vahel mugavalt navigeerides.
Lisaks on AVARI lahendusega kaasas nö. “virtuaalne mõõdulint”, mille abil saame mõõdud 99% täpsusega kätte ilma füüsilise lindiga kohale minemata.”

TAHTSIME JÄÄDVUSTADA TEHASE HETKEOLUKORRA

Kindlasti oli Avari lahenduse puhul kohe alguses mõtteis ka see, et saame oma tehase hetkeolukorra jäädvustada ning aastaid hiljem on võimalik arengut oma silmaga näha.
Kui promovideo oleks meie tehase hetkeolukorra küll jäädvustanud, ei saaks me sellega siiski tehase erinevate osade arengut niivõrd detailselt võrrelda, kui seda saab teha Avari lahenduse abil.”

KOOSTÖÖ AVARIGA

Koostöö Avar Agentuuriga on olnud väga positiivne.
Pärast kontakteerumist oldi kokkulepitud ajal kohal ning pärast objektiga tutvumist sai paika pandud edasine tegevusplaan. Kõik toimus täpselt plaanipäraselt.
Kui küsida meilt, mis väärtust me saanud oleme, siis neid punkte ei jõuagi kõiki nimetada.
Mõned, aga tooksin välja küll:

  1. Saame oma klientidele interaktiivselt tutvustada tootmisvõimalusi ning nad ei pea kaugelt (Soome, Rootsi, Norra) kohale sõitma.
  2. Turunduse jaoks kvaliteetsed video ja pildimaterjalid.
  3. Oleme nüüd Google Street View’s ja Google otsingus rohkem nähtavad
  4.  Saame hinnata seadmete paiknemise loogikat reaalsete vaadete pealt.