fbpx

Mis on virtuaaltuur?

}

3 minuti lugemine

Madis Kirsman

Virtual tour ehk virtuaaltuur on 360 kraadine vaade ruumile. Selle aluseks on sfäärilased fotod ehk panoraamid. Nii võibki lihtsustatult öelda, et virtuaaltuur on paljudest eraldi võetud piltidest kokku pandud terviklik 360 kraadine plaan vaadeldavale ümbrusele või objektile.
Video või pildi vaatajana on sul võimalus koged vaid üht kaameraga ülesvõetud vaatenurka kaadrisse jäänud keskkonnast. See eest virtuaaltuur võimaldab sul tunda end justkui osakesena vaadeldavast ja selle keskkonnast. Sa saad hõlpsasti ülevaate kogu ümbritsevast ruumist nagu viibiksid ise seal, kus pilt või video tehti. Lisaks kaadri endale meelepärasesse vaatenurka liigutamisele, saad pilti veel sisse zuumida, et tutvuda huvipakkuvate detailidega veelgi lähemalt.

Millise eelise annab virtuaaltuur tavalisele pildile?

 Virtuaaltuur suudab edasi anda kogu tervikpilti, pannes sind tundma ühe osana vaadeldavast ruumist. See pakub sulle aga võimalust kogeda tunduvalt rohkem emotsioone, ja saada palju rohkem lisainfot ning terviklikuma ettekujutuse, pildil oleva keskkonna kohta.

Millised on virtuaaltuuri kasutusvõimalused?

Virtuaaltuuride kasutusala on väga lai. Olgu siinkohal välja toodud neist vaid kaks suuremat:

Virtuaaltuur ja kinnisvara müük

Üha rohkem kinnisvara müügiga tegelevaid ettevõtteid tellivad müüdavast objektist virtuaaltuuri. Miks? Aga kas pole mitte mugav „külastada“ ühe õhtu jooksul kodust lahkumata mitut huvipakkuvat müügis olevat objekti? See on ajavõit nii ettevõttele, kui ka kliendile. Virtuaaltuur võimaldab saada hea esmase ülevaate enne, kui füüsiliselt huvipakkuvasse kohta kohale sõidad. Eriti mugav on see ju siis, kui soovid korterit või maja, mis asub kaugemal või suisa teises riigis.

Samuti ei ole sellistel külastustel ajalisi piiranguid. „Astu sisse“ varahommikul või hilistel õhtutundidel ja nii mitu korda, kui soovi ja vajadust on.

Virtuaaltuur ja turism

Teine väga populaarne kasutusala on turismivaldkonnaga seotud objektid. Olgu selleks siis vaatamisväärsused, muuseumid või majutusasutused.

Kliendina on äärmiselt tervitatav, kui saad maksimaalselt hea ülevaate majutusasutusest, kui oma puhkuseplaane teed. Selliselt saad veenduda, et oleks paigas hinna ja kvaliteedi suhe. Samuti, et see vastaks kõigile neile ootustele, mida ööbimiskohale seadnud oled.

Kuidas valida virtuaaltuuri tegijat?

 Hea uudis on, et turul on juba päris palju virtuaaltuuri teenuse pakkujaid. Seega valikut justkui on. Halb uudis on aga see, et nii mõnigi neist pakub väga tagasihoidlikku kvaliteeti. Seega kuidas eraldada terad sõkaldest? Siin on mõned näpunäited:

  • Tee nimekiri virtuaaltuuri pakkujatest.
  • Tutvu nende hinnakirjaga.
  • Vali välja sobivad hinnaklassid.
  • Küsi kindlasti, mida hind sisaldab – kas lisandub sõidukulu? Kas virtuaaltuur on vaadeldav niisama või on selleks vajalik soetada spetsiaalsed prillid? Kas hind sisaldab muudatusi? Kui mitut? Mis juhtub, kui sa lõpptulemusega rahule ei jää? jne
  • Tutvu tehtud töödega. Siinkohal jälgi järgmisi nüansse: vaata, kas piltide üleminekud on sujuvad pakkudes täiuslikku ja tõrgeteta kogemust; jälgi, kas pilt on terves tuuri ulatuses selge; kas pilt on ikka terviklik ja 360* või on puudu näiteks põranda ja lae vaated?
  • Tutvu varasemate klientidega ja võimalusel nende jäetud tagasisidega.

Kokkuvõtteks

 Korralikult tehtud virtuaaltuur pakub su kliendile tubli annuse lisandväärtust. Kaalutleval seisukohal olevat ostjat julgustab virtuaaltuur kindlasti kodulehele veel mitmeid kordi naasma, et saada maksimaalselt hea ülevaade enne ostu sooritamist. Niisiis on ta toote või teenuse ostukorvi lisamisel saanud tubli koguse lisainfot, mida tavaline ühevaateline pilt pakkuda ei suudaks.

Madis Kirsman

Tegevjuht
+372 555 94 125
madis@avar.ee

Meist

Apple’i asutaja Steve Jobs on öelnud: “Jalgratas tegi inimesest maailma kõige efektiivsemalt liikuva elusolendi ning personaalne arvuti on nagu jalgratas meie mõistusele!” Nii soovib ka AVAR pühenduda sellele, et uued kasutusse võetud tehnoloogiad virtuaal- ja liitreaalsus, oleksid inimesele tööriistadeks ning muudaks meie elu efektiivsemaks.

AVAR'i filosoofia

Kiirelt muutuvas maailmas püsib pinnal see, kes muutustega kaasas käib. Võidab aga see, kes muutustest sammu võrra eespool käib. 

Avar Agentuur OÜ tegevust on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest 360-kraadi VR videoproduktsiooni teenuse arendamiseks.